Location:

Lavaboda kanlı tükürük
Lavaboda kanlı tükürük

DİŞ ETİ SORUNLARININ BELİRTİLERİ

KÖTÜ NEFES VE DİŞ ETİ SORUNLARI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

İnsanların kötü nefese sahip olmalarının bir çok nedeni olabilir. Bunlar yiyip içtiklerimizden, dişlerimize ve diş etlerimize ne kadar iyi baktığımıza kadar değişiklik gösterebilir.

Kötü nefesiniz olduğunu fark ederseniz bu durum, diş eti sorunları gibi daha ciddi bir problem yaşadığınızın bir işareti olabilir.

Plak

KOYU KIRMIZI DİŞ ETLERİ VE KÖTÜ NEFES

Dişlerinizin etrafında, üstünde ve arasında plakların birikmesi kötü nefesin olası nedenlerinden bir tanesidir. Biriken plaklar ağzınızda yiyecekleri parçaladığında kokusu hoş olmayan bir gaz salgılayabilir.

Bu nedenle kötü nefes özellikle sosyal ortamlarda etkileşimde veya biriyle yakınlaşmak istediğinizde utanç verici ve hoş olmayan bir durum olabilir.

parodontax nasıl yardımcı olabilir?

parodontax Florürlü Diş Macunu günde 2 kez fırçalama ile diş eti çizgisi (diş etinin dişle birleştiği alan) boyunca birikmiş plakların temizlenmesinde normal bir diş macununa göre 4 kat daha etkilidir.* Diş eti bakımınıza ve ferah bir nefese sahip olmanıza yardımcı olur.*

Plakların kötü nefesin olası nedenlerinden yalnızca bir tanesi olduğunu unutmamak gerekir o nedenle endişeleriniz varsa diş hekiminize danışın.

* Diş plağı diş eti sorunlarının temel nedenlerinden biridir.
Profesyonel temizlik ve günde 2 kez fırçalamanın ardından sıradan diş macunları ile karşılaştırıldığında. GSK data on file.