Location:

Dişlerini fırçalayan kadın
Dişlerini fırçalayan kadın

Diş eti sorunlarının belirtileri

Belirtiler hakkında daha fazla bilgi için aşağıya kaydırın

Diş eti sorunlarına giden bir yolculukta mısınız?

 • Koyu KIrmIzI Diş Eti

  Diş eti hastalığı

  Sağlıklı diş etleri koyu kırmızı bir görünümde olmazlar. Koyu kırmızı diş etine, dişlerinizin etrafında, üzerinde veya arasında sürekli olarak biriken yapışkan bir film formundaki plaklar neden olabilmektedir. Bu plaklar temizlenmezse, diş etlerini rahatsız ederek kızarıklığa yol açabilir.

  Daha fazla bilgi

 • Kötü Nefes

  Plak

  Kötü nefese neden olan bir çok etken vardır ve bu diş eti sorunlarına sahip olduğunuzu bir belirtisi olabilir.

  Diş eti sorunlarının ana nedenlerinden birisi olan plakların birikmesi kötü nefese de neden olabilir. Bu plaklar ağzınızdaki yemek parçalarını parçalayarak istenmeyen bir koku oluşturabilir ve bu da kötü nefese neden olabilir.

  Daha fazla bilgi

 • Diş Etinde Şişme

  Şişmiş diş eti

  Diş etinde şişme diş eti sorunlarının erken dönemlerinde oluşabilir.

  Diş etinde şişmenin en sık görülen nedeni dişlerin arasında veya üzerinde plakların birikmesidir. Bunlar diş etlerine zarar verebilir ve daha ileri sorunlara yol açabilir.

  Daha fazla bilgi

 • Güçsüz Diş Eti

  Diş eti çekilmesi

  Güçsüz diş eti, diş etlerinin diş ile birleştiği kısmın geri çekilmesi ile diş kökünün ortaya çıkmasıdır.

  Güçsüz diş etinin ilk belirtisi diş hassasiyetidir. Ayrıca dişin normalden daha uzun görünmesi ile de saptanabilir. Çok sık görülen bir sorun olmasına rağmen eğer önlem alınmazsa çok ciddi sorunlara yol açabilir.

  Daha fazla bilgi

 • Diş Kaybı

  Diş kaybı

  Önemsenmeyen diş eti sorunlarının sonu diş kaybına gidebilir.

  Diş eti sorunları, diş etini irite edebilecek plakların birikmesi ile başlar. Bu, diş etlerini kırmızı ve şiş hale getirir. Diş etleri güçsüzleşerek, dişler için destek yapısını kaybedebilir. Önlem alınmazsa bu durum diş kaybına sebep olabilir. Bu sebeple erken dönem de görülen belirtiler için önlem alınması esastır.

  Daha fazla bilgi

parodontax Florürlü Günlük diş macunu

Günde iki kez fırçalama ile parodontax Florürlü Diş Macunu diş eti çizgisi (diş etinin dişle birleştiği alan) boyunca biriken plakların temizlenmesinde normal bir diş macununa göre 4 kat daha etkilidir ve diş eti bakımına yardımcı olur.*

Diş eti bakımınızı parodontax diş fırçası kullanarak tamamlayın.

parodontax'ın diş eti bakımınıza nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ürün portföyü

*Diş plağı diş eti sorunlarının temel nedenlerinden biridir. Profesyonel temizlik ve günde 2 kez fırçalamanın ardından sıradan diş macunları ile karşılaştırıldığında (parodontax Beyazlatıcı hariç). GSK data on file.