Location:

Lavaboda kanlı tükürük
Lavaboda kanlı tükürük

DİŞ ETİ SORUNLARININ BELİRTİLERİ

DİŞ KAYBINA NEDEN OLAN NEDİR?

Çocukken diş kaybı yetişkinliğe geçiş döneminin bir parçası gibi hissedilir. Ancak yetişkin olarak diş kaybı, ağzınızın görünümü, hissi ve hatta öz güveniniz için uzun süreli sonuçları olan üzüntü verici ve geri döndürülemez bir deneyimdir.

Yetişkin hayatınızda diş kaybı yaşamanızın bazı nedenleri vardır. Bir kazada veya diyabet gibi tıbbi bir sorunun sonucu olarak dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

Diş kaybı

DİŞ ETİ SORUNLARI NEDEN DİŞ KAYBINA YOL AÇABİLİR?

Diş eti bakımınıza dikkat etmek çok önemlidir.

Diş etiniz ağzınızda kemik ile plaklar arasında koruyucu bir bariyer sağlar.

Diş etlerinizde tahrişe sebep olan plak birikimi diş eti sorunlarının başlangıcı olabilir. Bunlar sizi diş eti sorunlarına giden yolculuğa çıkarmış olabilir.

Diş etinde şişme diş etinin güçsüzleşmesine yol açarak, daha fazla plağın birikmesine neden olabilecek bir sorundur. Önlem alınmazsa, bu durum dişleriniz için destek yapısını sağlayan diş etinizdeki dokulara ve kemiğe etki eder; eğer bu yapı zarar görürse, dişler sallanabilir.

Diş ağrısı veya hassasiyeti gibi diş eti sorunları her zaman ağrılı olmadığı için diş hekiminizin yapacağı düzenli kontroller çok önemlidir. Aslında, başlangıçta bu durumun olduğunu hiç fark etmeyebilirsiniz bile. Ancak profesyonel bir muayene erken işaretleri görebileceği için, diş hekiminizi ziyaret ederek daha kötüye gitmeden önce diş eti sorunlarını önleyecek adımları atabilirsiniz.

Sigara kullanımı diş eti sorunlarının belirtilerini maskeleyebildiği için sigara içiyorsanız özellikle bu muayene önemlidir.