Location:

Hükümler ve Koşullar

Bu siteyi kullanmadan önce dikkatlice hükümler ve koşulları okuyunuz.

Kullanım Koşulları

Bu siteyi kullanmadan önce hükümler ve koşulları okuyunuz.

Websitesinin Kullanım Şartları

Bu kullanım şartları (içinde bahsedilen belgelerle birlikte) size misafir veya kayıtlı kullanıcı olarak www.parodontax.com.tr (sitemiz) kullanacağınız kullanım koşullarını bildirir. Sitemizin kullanımı erişim, tarama veya sitemizi kullanım için kayıt olmayı içermektedir.
Sitemizi kullanımınız halinde size uygulanacağından, lütfen sitemizi kullanmaya başlamadan önce bu kullanım şartlarını dikkatlice okuyun. Gelecekte dayanak olması bakımından bir kopyasını yazdırmanızı öneririz.
Sitemizi kullanarak bu kullanım şartlarını kabul ettiğinizi ve bunlara uyacağınızı kabul ettiğinizi onaylarsınız.
Bu kullanım şartlarını kabul etmiyorsanız, sitemizi kullanmamalısınız.

Diğer Geçerli Şartlar

Bu kullanım şartları, aynı zamanda sitemizin kullanımında geçerli olan aşağıdaki ilave şartları işaret eder:

  • Sizden topladığımız veya sizin bize sunduğunuz her türlü kişisel veriyi işlediğimiz şartları belirleyen Gizlilik Politikamız. Sitemizi kullanarak bu tür işleme izin verirsiniz ve tarafınızdan sağlanan tüm verilerin doğruluğunu temin edersiniz.
  • Sitemizin izin verilen kullanımlarını ve yasaklanan kullanımlarını belirleyen Kabul Edilebilir Kullanım Politikamız. Sitemizi kullanırken, bu Kabul Edilebilir Kullanım Politikasına uymanız gerekmektedir.
  • Sitemizdeki çerezlerle ilgili bilgileri belirleyen Çerezler Politikamız.

Hakkımızda Bilgiler

www.parodontax.com.tr, GSK Tüketici Sağlığı A.Ş. ("Biz") tarafından işletilen bir sitedir. Biz İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü'de kayıtlıyız [949947-0 sicil numarası ile] ve kayıtlı ofisimiz GlaxoSmithKline Tüketici Sağlığı A.Ş. Büyükdere Cad. 1.Levent Plaza No:173 B Blok 34394 Levent, Şişli/ İstanbul adresinde bulunmaktadır.

Bu Şartlardaki Değişiklikler

Biz bu sayfayı değiştirerek bu kullanım şartlarını her zaman gözden geçirebiliriz.
Sizin için bağlayıcı olduklarından, bizim yaptığımız değişikliklerden haberdar olmak amacıyla bu sayfayı ara sıra kontrol edin.

Sitemizdeki Değişiklikler

Sitemizi zaman zaman güncelleyebiliriz ve içeriğini herhangi bir zamanda değiştirebiliriz. Bununla birlikte sitemizdeki herhangi bir içeriğin herhangi bir zamanda yürürlükten kalkabileceğini ve bunu güncellemek için hiçbir yükümlülük altında olmadığımızı lütfen unutmayın.
Sitemiz veya herhangi bir içeriğinin hatasız veya hiçbir eksiklik içermiyor olduğunu garanti etmiyoruz.

Fikri Mülkiyet Hakları

Biz, sitemizdeki ve içinde yayınlanan tüm materyallerdeki tüm fikri mülkiyet hakları lisanslarının sahibiyiz. Bu çalışmalar tüm dünyadaki telif hakları ve anlaşmalarla korunmaktadır. Bu tür tüm haklar saklıdır.
Sitemizdeki herhangi bir sayfanın (sayfaların), kişisel kullanımınız için bir kopyasını yazdırabilir ve örneklerini indirebilirsiniz ve kuruluşunuzdaki başkalarının ilgisini sitemizde yayınlanan içeriğe çekebilirsiniz.
Yazdırdığınız veya indirdiğiniz hiçbir materyalin basılı veya dijital kopyalarını hiçbir şekilde değiştiremezsiniz ve hiçbir illüstrasyon, fotoğraf, video veya ses sekansı ya da grafiği beraberindeki metinlerin hiçbirinden ayrı olarak kullanamazsınız.
Sitemizdeki içeriğin yazarları olarak bizim statümüz (ve tanımlanan tüm katkıda bulunanların) her zaman tanınmalıdır.
Bizden veya lisans veren çalışanlarımızdan lisans almaksızın sitemizin içeriğinin hiçbir parçasını ticari amaçlarla kullanamazsınız.
Bu kullanım şartlarına aykırı şekilde sitemizin herhangi bir parçasını yazdırır, kopyalar veya indirirseniz, sitemizi kullanma hakkınız derhal sona erer ve bizim takdirimize bağlı olarak oluşturduğunuz materyalin tüm kopyalarını geri yollamanız veya yok etmeniz gerekir.

Bilgilere Güvenmeme

Sitemizdeki içerik yalnızca genel bilgilendirme amaçlı sunulmuştur. İtimat edilmesi gereken tavsiye olarak alınması amaçlanmamaktadır. Sitemizdeki içerik bazında her türlü işlemi yerine getirme veya bunlardan uzak durma öncesinde profesyonel veya uzman sağlık bakımı tavsiyesi almalısınız.
Bu web sitesindeki hiçbir bilgi tavsiye veya akıl verme amaçlı olarak yorumlanmamalıdır ve herhangi bir kararda veya eylemde bu bilgiler temel alınarak bunlara itimat edilmemelidir. Sağlıkla ilgili belirli bir rahatsızlığınız varsa sağlık alanında bir uzmanın görüş ve tavsiyelerine başvurmanız önem arz etmektedir.
Biz, sitemizdeki bilgileri güncellemek için kayda değer çaba harcasak da, sitemizdeki içeriğin doğru, tam veya güncel olduğuna dair hiçbir beyan, garanti veya teminatı, açık veya zımni olarak yapmamaktayız.

Sorumluluk Sınırlaması

Bu kullanım şartlarında bizim ihmalimizden, bizim dolandırıcılığımızdan ya da yalan beyanımızdan veya kanunen hariç tutulamayacak ya da sınırlanamayacak başka herhangi bir yükümlülükten doğan ölümler veya kişisel yaralanmaları dışlayan ya da sınırlayan hiçbir şey yoktur.
Biz, yasaların izin verdiği ölçüde, sitemize veya her türlü içeriğine açık veya zımni olarak uygulanabilecek tüm koşulları, garantileri, beyanları veya diğer şartları hariç tutarız.

Biz, sözleşme, haksız fiil (ihmal dahil), yasal yükümlülüğün ihlali veya başka şekildeki hiçbir kayıp veya hasardan; öngörülebilir, aşağıdaki koşullar altında veya bunlarla bağlantılı olsa dahi hiçbir kullanıcıya karşı yükümlü olmayız:

  • sitemizin kullanımı veya kullanım için yetersizlik, ya da
  • sitemizde görüntülenen herhangi bir içeriğin kullanımı veya buna güvenme.

Eğer bir işletme kullanıcısı iseniz, lütfen şunlardan yükümlü olmayacağımıza özellikle dikkat edin:

  • kar, satış, iş veya gelir kaybı;
  • iş kesintisi;
  • beklenen tasarruf kaybı;
  • iş fırsatı, saygınlık veya itibar kaybı; ya da
  • her türlü dolaylı veya sonuç olarak meydana gelen kayıp ya da zarar.


Eğer bir tüketici kullanıcı iseniz, sitemizin yalnızca evsel ve özel kullanım için sunulduğunu unutmayın. Sitemizi hiçbir ticaret veya iş amacıyla kullanmayacağınızı kabul edersiniz ve biz, hiçbir kar kaybı, iş kaybı, iş kesintisi veya iş fırsatı kaybından dolayı size karşı yükümlü değiliz.
Biz, sitemizi kullanımınızdan veya kendi içeriklerinden veya sitemizle bağlantılı herhangi bir web sitesi içeriklerinden herhangi birini indirmenizden dolayı bilgisayar ekipmanınızı, bilgisayar programlarınızı, verilerinizi veya diğer mülkiyet malzemelerinizi etkileyebilecek virüs, dağıtılmış hizmet reddi saldırısı veya teknolojik olarak zararlı diğer materyallerden yükümlü olmayacağız.
Biz, sitemize bağlı web sitelerinin içeriğinden dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu tür bağlantılar, bağlantılı web sitelerinin tarafımızdan desteklenmesi şeklinde yorumlanmamalıdır. Biz, bunları kullanımınızdan doğabilecek hiçbir kayıp veya zarardan yükümlü olmayacağız.

Sitemize İçerik Yükleme

Sitemize içerik veya yorum yüklemenize ya da sitemizin diğer kullanıcıları ile iletişim sağlamanıza olanak sağlayan herhangi bir özelliği her kullanımınızda, Kabul Edilebilir Kullanım Politikamızda belirlenen içerik standartlarına uymalısınız.
Bu türden herhangi bir katkının bu standartlara uygun olduğunu garanti edersiniz ve bu garantinin herhangi bir ihlali halinde tarafımıza karşı yükümlü olur ve tarafımızı tazmin edersiniz. Eğer bir tüketici kullanıcı iseniz, garantinizi ihlalinizin sonucunda yaşayabileceğimiz herhangi bir kayıp veya zarardan sorumlu olacaksınız demektir.
Sitemize yüklediğiniz her içerik gizli olmayan ve mülkiyeti olmayan içerik olarak kabul edilecektir, bu tür her içeriği herhangi bir amaçla kullanma, kopyalama, dağıtma ve üçüncü taraflara ifşa etme hakkına sahip olacağız. Bu tür bilgilerin içerdiği her fikri, kavramı, teknik bilgiyi veya tekniği, bu bilgiyi barındıran ürünlerin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlaması da dahil ve bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü amaç için kullanmakta özgürüz.
Biz, aynı zamanda sitemize tarafınızdan gönderilen veya yüklenen herhangi bir içeriğin kendisinin fikri mülkiyet haklarını veya gizlilik hakkını ihlal ettiğini iddia eden üçüncü taraflara kimliğinizi ifşa etme hakkına da sahibiz.
Biz, sitemize siz veya diğer herhangi bir kullanıcı tarafından gönderilen içerik veya içeriğin doğruluğu için hiçbir üçüncü tarafa karşı sorumlu veya yükümlü olmayacağız.
Biz, kanaatimizce gönderiminizin Kabul Edilebilir Kullanım Politikamızda belirlenen içerik standartlarına uygun olmaması halinde sitemize yaptığınız herhangi bir gönderimi kaldırma hakkına sahibiz.
Sitemizde diğer kullanıcılar tarafından ifade edilen görüşler, bizim görüşlerimizi veya değerlerimizi temsil etmez.

Bilgilerin Kullanımı

Kullanıcılardan iletişimler (GSK'nın İnternet Gizlilik Politikası tarafından korunan kişisel ve sağlıkla ilişkili bilgiler dışındakiler) gizli olmaya bilgi olarak değerlendirilir ve GSK herhangi bir sebeple bu bilgileri kullanabilir.

Virüsler

Biz, sitemizin hata veya virüslere karşı korumalı olduğu veya bunları içermediğini garanti etmiyoruz.
Sitemize erişmek amacıyla bilişim teknolojinizin, bilgisayar programlarınızın ve platformunuzun yapılandırılmasından siz sorumlusunuz. Kendi virüs koruma yazılımınızı kullanmalısınız.
Bilerek virüsler, truva atları, solucanlar, mantık bombaları veya diğer kötü amaçlı ve teknolojik olarak zararlı materyaller sokarak sitemizi kötüye kullanmayın. Sitemize, sitemizin depolandığı sunucuya veya sitemize bağlı herhangi bir sunucu, bilgisayar veya veritabanına izinsiz erişim sağlamaya kalkışmayın. Sitemize hizmet reddi saldırısı veya dağıtılmış hizmet reddi saldırısı yoluyla saldırmayın. Biz, bu türden herhangi bir ihlali ilgili emniyet yetkilisine bildireceğiz ve kimliğinizi bu yetkililere ifşa ederek onlarla işbirliği yapacağız. Bu tür bir ihlal durumunda sitemizi kullanma hakkınız derhal sonlandırılacaktır.

Sitemize Bağlantı Verme

Adil, yasal, itibarımızı zedelemeyecek veya bundan kar sağlamayacak şekilde yaptığınız takdirde ana sayfamıza bağlantı sağlayabilirsiniz. Mevcut olmadığı halde tarafımızda herhangi bir ortaklık, onay veya destek önerecek şekilde bağlantı kurmayın. Tarafınızdan sahip olunmayan hiçbir web sitesinden sitemize bağlantı kurmayın. Sitemizi başka hiçbir siteye çerçevelemeyin, ana sayfası dışında sitemizin hiçbir kısmına bağlantı oluşturmayın. Bizim haber vermeksizin bağlantı sağlama iznini kaldırma hakkımız saklıdır. Bağlantı verdiğiniz web sitesi Kabul Edilebilir Kullanım Politikamızda belirlenen içerik standartlarına tüm yönlerden uygun olmalıdır.
Yukarıda belirlenenler dışında sitemizin içeriğini herhangi bir şekilde kullanmak isterseniz lütfen iletişime geçin tuketicisagligi@gsk.com

Sitemizdeki Üçüncü Taraf Bağlantı ve Kaynakları

Sitemizin üçüncü taraflarca sağlanan sitelere ve kaynaklara bağlantı içermesi durumunda, bu bağlantılar yalnızca sizin bilgilendirilmeniz için sağlanır.
Biz, bu siteler ve kaynakların içerikleri üzerinde hiçbir kontrole sahip değiliz.

Yan Etki Bildirme

Biz, tüketicileri ürünlerimizin kullanımından kaynaklanan herhangi bir şüpheli yan etkiyi bildirme yönünde teşvik ediyoruz. Bir yan etki bildirmek istiyorsanız lütfen iletişime geçin: tuketicisagligi@gsk.com.
Herhangi bir yan etkiden endişe ediyor veya bunların ciddi olduğunu düşünüyorsanız, size en iyi tavsiyeyi doktorunuz, diş hekiminiz veya eczacınız vereceğinden onlarla görüşün.

Geçerli Yasa

Bu kullanım şartları, ana konusu ve oluşumunun Türk yasalarınca yönetildiğini ve siz ve biz, her ikimiz de Türk mahkemelerinin münhasıran yargı yetkisine sahip olacağını kabul ettiğimizi unutmayın.

Ticari Markalar

Parodontax, GlaxoSmithKline grup şirketlerinin tescilli markasıdır.

İletişim

Bizimle iletişime geçmek için lütfen tuketicisagligi@gsk.com adresine e-posta gönderin.
Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.